Wielki powrót po latach do Lublina!

Po raz ostatni w biało-zielonych barwach widzieliśmy ją w sezonie 2016/2017. Teraz wraca po latach, żeby napisać kolejny rozdział w lubelskiej ekipie. Szeregi Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin zasiliła Dominika Fiszer.

Fiszer to 29-letnia zawodniczka występująca na pozycji rozgrywającej i mierząca 170 centymetrów. Przed laty w AZS-ie UMCS zostawiła po sobie wyraźny znak. Koszykarka występująca jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Owczarzak należała do kadry Krzysztofa Szewczyka, która w 2016 roku sięgnęła po Puchar Polski. Nadchodzący sezon będzie jej trzecim w klubie z Lublina.

29-larka bardzo dobrze zna smak sukcesu, bo na swoim koncie ma dwa mistrzostwa Polski i trzy puchary kraju (w tym jeden z AZS-em UMCS Lublin). Kibice mogą ją także kojarzyć z występów w reprezentacji Polski 3×3, z którą w 2022 roku sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy.

Udało nam się porozumieć z Dominiką, dla której jest to powrót do Lublina. Jest już doświadczonym graczem i pomoże nam na pozycji ,,1″. Będziemy mieli dobrego obrońcę na obwodzie, który potrafi zagrać szybko, niekonwencjonalnie. Cieszymy się z tego transferu i mam nadzieję, że również kibice będą zadowoleni z jej powrotu – mówił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Autor: Rafał Małys