Kolejna Serbka w lubelskim zespole

Po wielu zawirowaniach klub dopiął transfer nowej zawodniczki, która ma uzupełnić kadrę. Do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin dołącza 25-letnia reprezentantka Serbii, Katarina Zec.

Zec mierzy 180 centymetrów i może występować zarówno na pozycji rzucającej, niskiej skrzydłowej, a nawet momentami jako obrońca. Sezon 2021/2022 spędziła w Kutxabank Araski, który występuje na poziomie hiszpańskiej ekstraklasy. W nim rozegrała łącznie 30 spotkań, zdobywając przy tym średnio 7.2 punktu na mecz. W tym roku miała także okazję zadebiutować w seniorskiej kadrze Serbii, z którą pojechała na wrześniowe mistrzostwa świata. Dużo częściej przywdziewała barwy narodowe w koszykarskich turniejach 3×3, na które jest regularnie powoływana.

Podpisaliśmy pierwszego z graczy, których chcieliśmy zakontraktować. Jest ona doświadczoną zawodniczką, która może występować na pozycjach obwodowych. Uznaliśmy, że może nam pomóc. Jest dobrym obrońcą i dysponuje dobrym rzutem za trzy punkty. Potrafi też zagrać penetrację, a tego w naszym zespole brakowało. Zec już wcześniej przykuła naszą uwagę na rynku transferowym, a teraz pojawiła się okazja jej pozyskania – wyjaśnia trener lubelskiej ekipy, Krzysztof Szewczyk.

Fot. Briana Sanchez/El Paso Times
Autor: Rafał Małys