Kolejne AMP-y i kolejne sukcesy UMCS-u. Tym razem powody do dumy dali lekkoatleci

Sezon lekkoatletyczny w pełni, a tym razem zmagania lubelskich sportowców mogliśmy śledzić w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Reprezentanci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zabiorą do domu dziewięć medali oraz tytuł najlepszej uczelni w klasyfikacji mężczyzn.

Niedawno Weronika Muszyńska uzyskała kwalifikacje na mistrzostwa Europy U23, a teraz znów udowodniła, że jest w świetnej formie. Sięgnęła po srebro w pchnięciu kulą (53.47) i była trzecia w rzucie dyskiem (13.96 SB). Dodatkowo we wspomnianej rywalizacji dyskobolek jako konkurencji memoriałowej im. Jerzego Sudoła był to najlepszy wynik. W konkurencjach rzutowych świetnie poradził sobie również oszczepnik UMCS-u Mateusz Kwaśniewski, który w najlepszej próbie uzyskał wynik 71.67 metra, który dał mu srebro. Mistrz Polski w biegu na 400 metrów przez płotki Krzysztof Hołub na swoim koronnym dystansie dobiegł z drugim rezultatem (50.69). Medal w konkurencji indywidualnej zawisnął również na szyi Michała Kitlińskiego w biegu na 800 metrów (1:49.17) oraz Łukasza Żaka w biegu na 200 metrów (21.30).

W niedzielę odczuwałem nakładające się zmęczenie ze wszystkich dni imprezy i pobiegłem z dużym luzem, co na szczęście wystarczyło na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej AMP. Na 100 i 200 metrów poziom był wysoki i bardzo porównywalny, ale zabrakło kilku zawodników z czołówki Polski ze względu na to, że nie studiują lub wybrali starty w innych zawodach. Warunki wietrzne niestety nas nie rozpieszczały, bo strasznie kręciło wiatrem i był on raczej boczny, więc bardziej przeszkadzał niż pomagał. Jestem przygotowany na dużo szybsze bieganie, ale do Mistrzostw Polski zostało trochę czasu, więc mam nadzieję, że forma będzie z tygodnia na tydzień rosła – skomentował swój start Łukasz Żak, lekkoatleta UMCS-u.

Nie omieszkamy również nie wspomnieć o świetnych wynikach lekkoatletki AZS UMCS Alicji Wrony-Kutrzepy, która na tej imprezie broniła barw Politechniki Lubelskiej. Nie dała żadnych szans swoim rywalkom i zwyciężyła na 400 metrów (53.16), natomiast na 200 metrów pobiła swój rekord życiowy, a przy tym zgarnęła brąz (23.54).

Bardzo medalodajne okazały się sztafety, bo w nich UMCS stawał na podium trzykrotnie. Z kapitalnej strony zaprezentowały się panie w wyścigu 4×400 metrów, które zakończyły ze srebrem, a autorkami tego sukcesu są Agata Wasiluk, Patrycja Kapała, Wiktoria Drozd oraz Adrianna Topolnicka (3:47.41 SB). Maciej Hołub, Michał Kitliński, Mikołaj Kotyra oraz Patryk Grzegorzewicz stworzyli ekipę na medal, w dodatku złoty, gdyż triumfowali w zmaganiach 4×400 metrów (3:13.52 SB). Jeżeli zaś chodzi o zmagania na 4×100 metrów, to tam łupem akademików padł brązowy krążek, który wywalczyli Łukasz Żak, Patryk Krupa, Jakub Chmiel i Hubert Kozelan (41.35).

Świetne wyniki przełożyły się na wysokie pozycje w poszczególnych klasyfikacjach:
1 miejsce klasyfikacja generalna mężczyzn
8 miejsce klasyfikacja generalna kobiet
3 miejsce klasyfikacja AZS

Wszystkie wyniki uzyskane przez lubelskich lekkoatletów dostępne TUTAJ.

Fot. AMP w Lekkiej Atletyce