Kolejny sprawdzian. III Mityng LOZLA na plus

W piątek w Lublinie odbył się III Kwalifikacyjny Mityng LOZLA. Na starcie zobaczyliśmy między innymi Karola Hoffmanna, Alicję Wronę czy Andrzeja Jarosa.

Ostatni z wymienionych otworzył sezon rezultatem 47.45 sekundy. Za jego plecami zmagania na dystansie 400 metrów ukończył klubowy kolega ‒ Karol Kania (49.43 sekundy).

– Pierwszy start traktowałem jako sprawdzian aktualnej dyspozycji. Po ciężkim zgrupowaniu w Zakopanem jestem trochę “zamulony”, ale w samotnym biegu czas 47.45 sekundy jest przyzwoitym wynikiem. Apetyt oczywiście mam na lepszy rezultat i na następnych zawodach zamierzam poprawić swój czas. Głównym celem na ten sezon jest medal w sztafecie 4 x 400 metrów na Mistrzostwach Polski Seniorów oraz zakwalifikowanie się do finału w biegu indywidualnym na 400 metrów. Sierpień będzie obfitował w dużą ilość startów. Praktycznie co kilka dni zawody ‒ mówi Andrzej Jaros.

Na uwagę zasługuje również świetny występ 16-letniego Bartosza Kitlińskiego na dystansie 800 metrów. Wynikiem 1:53.23 sekundy nie tylko zapewnił sobie zwycięstwo, ale także poprawił rekord życiowy o ponad 1.5 sekundy. Jako drugi linię mety przekroczył inny zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Kamil Oleszek (1:53.56 sekundy).

Interesująco wyglądała konkurencja 400 metrów kobiet. Na starcie zobaczyliśmy Alicję Wronę, która z czasem 54.44 sekundy zakończyła zmagania jako druga. Dobrze spisała się także inna reprezentantka akademików ‒ Wiktoria Drozd. Ta wynikiem 55.45 sekundy ustanowiła nowy rekord życiowy. Jak sama mówi, bieg należy uznać za bardzo udany:

– Start w zawodach był totalnie spontaniczny, ponieważ dowiedziałam się o nim w czwartek, a mityng był w piątek. Nie mieliśmy z trenerem go w planach. Jeszcze nie mam formy, zatem występ, w którym poprawiam życiówkę o 0.2 sekundy uważam za bardzo udany. Do Mistrzostw Polski U20 czekają mnie jeszcze minimum trzy starty. Mam nadzieję, że z każdym będę się rozkręcać. Głównym celem na ten sezon jest zdobycie medalu MP U20.

Dobrze wypadli skoczkowie AZS UMCS. Nie było zaskoczeniem zwycięstwo wśród trójskoczków Karola Hoffmanna, który osiągnął 15.93 metra. Z kolei w konkurencji skoku w dal nowy rekord życiowy ustanowił Bartosz Leszczuk (6.88 metra). To dało mu szóste miejsce.

Dobrą dyspozycję utrzymuje skoczek wzwyż ‒ Jakub Hołub. Tym razem pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.07 metra. Niedawno ustanowił nową życiówkę (2.10 metra), więc forma cały czas pozostaje na imponującym poziomie.

Najlepsze wyniki w karierze uzyskali dyskobole z Lublina. Weronika Muszyńska wygrała konkurs kobiet z rezultatem 45.83 metra, a w zmaganiach mężczyzn U16 zwyciężył Szymon Król (35.50 metra). Komplet wyników z całego mityngu TUTAJ.

fot. lozla.pl

Autor: Kamil Wojdat