Kopron z trzecim wynikiem na świecie!

W weekend w Spale odbył się 8. Festiwal Rzutów imienia Kamili Skolimowskiej. Wśród startujących znalazło się siedmiu zawodników AZS UMCS Lublin. Zdecydowanie najlepiej spisała się Malwina Kopron.

Dla młociarki był to drugi start w obecnym sezonie. Drugi bardzo udany. Na inaugurację w Kielcach posłała młot na odległość 71.88 metra, co było wtedy ósmym wynikiem na świecie. Tym razem zaprezentowała się jeszcze lepiej! W minioną sobotę popisała się świetną serią sześciu prób, z których żadna nie była spalona, a najlepsza mierzyła 74.18 metra! Tym samym wskoczyła na trzecie miejsce tegorocznych światowych tabel! Oto wszystkie odległości Malwiny z konkursu w Spale (71.12; 72.60; 72.15; 73.50; 74.18, 72.62). Zawodniczka AZS UMCS pewnie wygrała memoriał, wyprzedzając Katarzynę Furmanek (70.74) oraz Joannę Fiodorow (66.28).

Takiego dobrego wyniku nie uzyskała Paulina Guba. Aktualna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą póki co szuka formy. W swoim najlepszym konkursowym podejściu uzyskała 17.47 metra. Dla porównania, sięgając po tytuł dwa lata temu, pchała 19.33 metra. Obok niej w Spale stratowała tylko Klaudia Kardasz, od której zawodniczka akademików była lepsza.

W zmaganiach panów oglądaliśmy dwójkę zawodników z Lublina. Mowa o Sebastianie Łukszo i Szymonie Mazurze. Zawody skończyli odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. Pierwszy z wymienionych w najlepszej próbie osiągnął 19.17 metra, natomiast drugi 18.50 metra, co jest jego najlepszym rezultatem w sezonie. Triumfował Michał Haratyk (21.45 metra).

W konkursie oszczepników zielono-białych barw bronił Mateusz Kwaśniewski. Na sześć podejść, cztery były mierzone. Najlepszą odległość osiągnął w czwartej próbie (75.24 metra). W czteroosobowej stawce został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Zwyciężył Marcin Krukowski (79.66 metra).

Także w rywalizacji dyskoboli AZS UMCS miał swoich przedstawicieli. Wśród pań w samotnym konkursie (jedyna startująca) udział wzięła Daria Zabawska. Zmagania zakończyła z rezultatem 57.07 metra. Z kolei wśród panów formę sprawdzał Oskar Stachnik. Wszystkie sześć prób miał mierzone, a każda była dosyć podobna. W najlepszej posłał dysk na nieco ponad 57 metr (57.07). To dało czwarte miejsce. Wygrał Piotr Małachowski (74.87 metra).


fot. Paweł Skraba

Autor: Kamil Wojdat