Niedzielny mecz Pszczółki z Polonią przełożony

Spotkanie 9. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet pomiędzy Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin a Polonią Warszawa zostało przełożone. Decyzja została podjęta przez ligę na wniosek klubu z Lublina.

Przypomnijmy, że w Pszczółce na początku tygodnia pojawiły się przypadki zakażenia koronawirusem. Testy pozytywne uzyskały między innymi trzy zawodniczki. Dodatkowo dwie inne koszykarki borykają się z kontuzjami.

W tej sytuacji klub postanowił zwrócił się z prośbą do władz EBLK o zmianę terminu najbliższego meczu ligowego z Polonią Warszawa, który początkowo był zaplanowany na niedzielę (5 grudnia). Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Niedzielny mecz został przełożony, ale na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze na kiedy. Termin zostanie ustalony w przyszłym tygodniu, w porozumieniu z klubem warszawskim – mówi prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

Pszczółki, mimo osłabienia, zagrały w czwartek decydujący o awansie z grupy EuroCup mecz w Mińsku. Akademiczki pojechały na spotkanie z Horizontem w siódemkę i… wygrały 70-61! Rywalem lublinianek w fazie play-off będzie francuski Tarbes GB.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat