Passa trwa! Drugie zwycięstwo z rzędu w EuroCup

Jeżeli to sen, to zdecydowanie nie chcemy się z niego budzić! Polski Cukier AZS UMCS Lublin triumfuje na wyjeździe po wymagającej batalii z Ramatem Hasharon (69-66). Lublinianki są wiceliderka grupy.

Pierwsze punkty dla zielonych-białych zdobyła Magdalena Ziętara (0-2), ale już początkowe minuty spotkania pokazały, że będzie to zacięta rywalizacja. Przy wyniku 6-6 prowadzenie dla akademiczek odzyskała Nia Clouden, a po chwili celną trójką różnicę powiększyła Aleksandra Stanaćev (6-11). Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony tablica ponownie wskazywała remis (17-17), ale skuteczną bronią podopiecznych Krzysztofa Szewczyka okazały się rzuty osobiste. Dwa egzekwowane przez Annę Wińkowską oraz dwa przez Olgę Trzeciak i tym samym drugą kwartę przyjezdne rozpoczęły z minimalnym prowadzeniem (20-21). W kolejnych minutach spotkania z dobrej strony zaprezentowała się Katarina Zec, która dwukrotnie trafiła zza łuku (28-29). Kolejny celny rzut Serbki doprowadził już do stanu 28-35. Ekipa z Lublina przewagę utrzymała już do przerwy, na którą zeszła przy rezultacie 36-41.

Po zmianie stron pogoń za wynikiem rozpoczęły miejscowe (41-43). W porę jednak zareagowały popularne ,,Pszczółki”, bo sytuację uspokoiły trafieniami Natasha Mack i Nia Clouden (41-48). W lubelskiej drużynie coś ewidentnie jednak zacięto, bo od tej pory wyraźnie brakowało skuteczności. Chwilę słabości AZS-u UMCS wykorzystał Ramat, który zrównał się na tablicy (48-48) i wymusił wzięcie przerwy w grze przez lublinianki. Celność zielono-białych poprawiła się, ale utrzymał się remisowy rezultat (55-55). Punktowanie w czwartej kwarcie rozpoczęła Zec, która zapisała na swoim koncie kolejną trójkę (55-58). Kluczowa w tej odsłonie okazała się dyspozycja Stanaćev, bo właśnie ona ustaliła wynik spotkania. Kapitan zespołu z Lublina najpierw trafiła za trzy oczka, a następnie zamknęła jeszcze dwie akcje swojego zespołu (66-69). Tym samym akademiczki zanotowały drugie zwycięstwo z rzędu w fazie grupowej.

Ramat Hasharon – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66-69 (20-21, 16-20, 19-14, 11-14)
Ramat: Jenkins (24), Collier (13), Kesten-Raz (12), Karsh (6), Schuster (3), Ivanovic (3), Saar (3), Nesher (2), Deluty, Krenin (DNP).
AZS UMCS: Mack (19), Stanaćev (14), Clouden (11), Zec (11), Ziętara (6), Wińkowska (4), Trzeciak (4), Paulsson-Glantz, Kuczyńska, Kośla (DNP).

Autor: Rafał Małys