Pewne zwycięstwo szczypiornistów

Lublinianie we własnej hali pokonali KPR Zielonkę aż 32-23. Koncert strzelecki dał Antoni Maciąg, który zdobył dziesięć bramek.

Pierwsi piłkę do siatki wpakowali gospodarze. Autorem tego trafienia był Jakub Brodziak (1-0). Przyjezdni mieli sporo problemów z linią defensywy AZS. Przełamał ją dopiero Łukasz Derewońko i tym samym doprowadził do remisu 1-1. Obrona Zielonki może nie była tak szczelna jak lublinian, ale goście w bramce mieli swój talizman – Jakuba Zawiszę. Jego interwencje utrudniały budowanie przewagi przez miejscowych. Goalkeeper miał jednak sporo problemów, aby zatrzymać Antoniego Maciąga. To on wykańczał szybkie kontrataki i właśnie po jednym z nich doprowadził do wyniku 5-3. Gospodarze poszli za ciosem i w kolejnych minutach ta zaliczka wzrosła do pięciu bramek. Przy jednej z akcji Brodziak starł się z zawodnikiem rywali. Szczypiornista miejscowych ucierpiał przy tym zdarzeniu i musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Gra zielono-białych wyraźnie zwolniła, co zmusiło trenera Achruka do wzięcia przerwy na żądanie. Jedną z ważniejszych decyzji w jej trakcie była zmiana bramkarza. Od tej pory między słupkami stał Karol Kołodziejczyk. Jego dobra dyspozycja, a także poprawiona skuteczność gospodarzy w ataku pozwoliły zejść na przerwę przy prowadzeniu 17-13.

Po zmianie stron szybkie trzy ciosy wyprowadzili miejscowi. Dwukrotnie trafił Antoni Maciąg i raz Paweł Daniel. Dzięki temu zielono-biali prowadzili już 20-13. Od tej pory gra się zaostrzyła. Zawodnicy w obu zespołach często otrzymywali kary. Siedmiobramkowe prowadzenie gospodarzy nadal się utrzymywało i to wpłynęło na decyzję trenera gości, Kamila Jędrzejczaka, o wzięciu przerwy. Przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę i rozpoczęli grę bez bramkarza. Nie przyniosło to zamierzonego efektu, bo brak goalkeepera wykorzystywali miejscowi. Daleki rzut na bramkę zamienił Jacek Stachowicz (26-18). Taka przewaga pozwoliła na więcej luzu, a także możliwość gry graczom rezerwowym. Swoja szansę dobrze wykorzystali, bo dystans do rywali powiększył się, a po końcowej syrenie mieliśmy wynik 32-23. Tabela TUTAJ.

AZS UMCS Lublin – KPR Zielonka 96 32-23 (17-13)
AZS UMCS Lublin: Piotr Makowski (3), Paweł Daniel (5), Michał Rogalski (3), Grzegorz Wielgus (1), Damian Skoczylas , Dominik Janicki, Jakub Brodziak (1), Oskar Majewski (1), Karol Kołodziejczyk, Jakub Rycerz (4), Mikołaj Pergoł, Adam Pytka (1), Jacek Stachowicz (2), Antoni Maciąg (10), Miłosz Drozd (1).

fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys