Trzecie, czwarte czy piąte miejsce? Kluczowe starcie sezonu zasadniczego: rywalem Ślęza

W środę lubelskie koszykarki czeka mecz wielkiej wagi, bo to właśnie od niego będzie zależeć, które miejsce po rundzie zasadniczej zajmą zawodniczki trenera Krzysztofa Szewczyka.

Jest kilka scenariuszów rozstrzygnięć środowego wieczoru. Dla przypomnienia dodajmy tylko, że walka o 3. miejsce rozgrywa się między Lublinem, Gorzowem a Bydgoszczą. Obecnie wszystkie drużyny mają po tyle samo oczek w tabeli, ale Pszczółki wygrywają ten wyścig najlepszym bilansem spotkań bezpośrednich. Tak prezentują się pary meczowe ostatniej kolejki rundy zasadniczej:

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs Ślęza Wrocław
VBW Arka Gdynia vs KS Basket 25 Bydgoszcz
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlk. vs CCC Polkowice

W przypadku wygranej Pszczółek, to lublinianki automatycznie zajmą 3. pozycję. Jednak, aby zostały na tym miejscu w przypadku porażki, muszą liczyć na to, że również Bydgoszcz i Gorzów stracą punkty (co na marginesie wydaje się być bardzo realne). Pszczółka skończy na 4. miejscu, jeśli przegra, a wygra tylko jeden z jej bezpośrednich rywali. 5. pozycja będzie skutkiem wygranej i Gorzowa i Bydgoszczy, a przy tym przegranej zielono-białych.

Wydaje się jednak, że lublinianki powinny wygrać ze Ślęzą, która tak naprawdę już o nic nie gra. Wrocławianki przegrały ostatnich sześć meczów i straciły szanse na udział w play-offach. W pierwszym starciu obu zespołów to Pszczółka zwyciężyła 78-72. Jak będzie tym razem? Początek w środę (3 marca) o godzinie 18:00. Transmisja na stronie TVCOM. Spotkanie poprzedzi studio, które rozpocznie się na klubowym Facebooku. Jego gościem będzie Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat