Po raz czwarty w sezonie zagrają z Gorzowem (trwa sprzedaż biletów)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski to hitowe starcie 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Chociaż w trzech dotychczasowych meczach obu zespołów w tym sezonie górą były Pszczółki, to niedzielny mecz zapowiada się na naprawdę zacięty.

To przede wszystkim z powodu dużo lepszej dyspozycji zespołu z województwa lubuskiego w porównaniu do tej z jesieni. W tamtym czasie Enea odpadła z grupy EuroCup oraz zanotowała aż pięć porażek ligowych. Słaba forma wydaje się być przeszłością. Na ostatnie sześć spotkań ligowych drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego uległa tylko raz, na początku grudnia ekipie z Polkowic (73-78). Kolejne cztery gorzowianki rozstrzygały na swoją korzyść, pokonując między innymi lidera – Ślęzę Wrocław (77-68) czy mistrza Polski – Arkę Gdynia (62-59).

Było pewnym, że Gorzów w końcu zacznie lepiej funkcjonować. Ten zespół został zbudowany, aby walczyć o tytuł mistrzowski. Plany już na początku sezonu pokrzyżowały trochę kontuzje. Teraz w końcu drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego złapała dobry rytm i gra na miarę swojego potencjału, a ten potencjał jest bardzo wysoki. Nie zmienia to jednak faktu, że my chcemy wygrać – ocenia szkoleniowiec Pszczółki, Krzysztof Szewczyk.

A wizja wygranej, patrząc na dyspozycję Pszczółek, wydaje się być bardzo realna. Akademiczki są jedną z najlepiej radzących sobie drużyn w lidze. Na jedenaście meczów wygrały aż dziewięć. Do rozegrania w porównaniu do reszty stawki mają dwa zaległe. Lublinianki zwyciężyły w trzech ostatnich kolejkach, a w międzyczasie awansowały do 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Nie wiadomo, czy w starciu z PSI na parkiet wybiegnie Kamiah Smalls, która z powodu drobnego urazu opuściła dwa ostatnie spotkania.

Początek starcia Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski w niedzielę, w lubelskiej hali MOSiR, o godzinie 18:00.

Bilety do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej. Transmisja spotkania online po wykupieniu dostępu na platformie InStat.