Podsumowanie tygodnia: Sukces Kacpra Stokowskiego, zwycięstwa koszykarek, szczypiornistów i tenisistek

Za nami kolejny świetny tydzień w wykonaniu sportowców AZS UMCS. Kacper Stokowski wywalczył trzecie miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym podczas Pucharu Świata w Szanghaju. Z kolei koszykarki, szczypiorniści i tenisistki stołowe zaliczyli imponujące zwycięstwa ligowe.

Koszykówka

Polski Cukier AZS UMCS Lublin ma za sobą kolejny trudny mecz w EuroCup, zakończony porażką. Akademiczki przegrały z Hozono Global Jairis 58-83. Największym problemem zielono-białych w pierwszej połowie była obrona, gdyż straciły w niej aż 57 oczek. Z czasem zespół zaczął lepiej prezentować się w defensywie, lecz nadal brakowało mu skuteczności, stąd wysoka porażka.

Relację z meczu możecie przeczytać na naszej stronie internetowej.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Hozono Global Jairis 58-83 (18-31, 20-26, 14-14, 6-12)

AZS UMCS: Johnson (19), Miskiniene (10), Stanacev (7), Ullmann (5), Szymkiewicz (4), Kulińska (4), Zempare (4), Trzeciak (3), Kusiak (2), Adamczuk, Goszczyńska, Nassisi.

Jairis: Holesinska (24), Bertsch (16), Senechal (10), Ginzo (8), Alarcon (6), Massey (6), Ayuso (5), Nelson (5), Niemojewska (3), Visscher.

Dużo lepiej lubliniankom poszło w Orlen Basket Lidze Kobiet, gdzie pokonały na wyjeździe Energę Toruń 91-74. Pierwsza połowa to pełna dominacja podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. W drugiej połowie Katarzynki próbowały odrobić straty, lecz nie były w stanie zatrzymać kapitalnie dysponowanej Magdaleny Szymkiewicz. 22-latka zdobyła 35 punktów oraz 10 asyst i została wybrana MVP całej 3. kolejki OBLK.

Szerszy opis spotkania jest dostępny na naszym portalu.

Energa Toruń – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74-91 (13-22, 19-26, 24-23, 18-20)

Energa: Mortensen (13), Marcinkowska (12), Walczak (11), Wheeler (10), Stankiewicz (10), Kapinga Maweja (8), Ossowska (7), Batura (3), Grządziela, Urban (DNP), Trzymkowska (DNP).

AZS UMCS: Szymkiewicz (35), Miškinienė (18), Kulińska (13), Ullmann (12), Zempare (8), Trzeciak (5), Adamczuk, Kusiak, Nassisi (DNP), Goszczyńska (DNP).

Tego samego dnia z toruniankami mierzyły się pierwszoligowe koszykarki. AZS UMCS II Lublin wygrał z Katarzynki II Toruń 79-54 (23-15, 22-17, 18-13, 16-9). Podopieczne Agaty Grabowieckiej dominowały przez cały mecz, a szczególnie dało się to dostrzec w końcówce.

Wygrywamy drugi mecz co daje nam powód do radości. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej realizowałyśmy założenia, które otrzymałyśmy od trenerów, co dało nam pewne zwycięstwo. Wracamy do ciężkich treningów, aby każdy mecz wyglądał coraz lepiej – twierdzi Wiktoria Kaczmarek, najskuteczniejsza zawodniczka gości.

Po dokładne statystyki zapraszamy TUTAJ.

Piłka ręczna

Kolejne zwycięstwo lubelskich szczypiornistów! Podopieczni Łukasza Achruka wygrali u siebie z SMS ZPRP I Płock 39-30 i awansowali na 3. miejsce w 1. lidze. Początek spotkania zwiastował wyrównane starcie, po pierwszej połowie AZS UMCS cieszył się niewielkim prowadzeniem (18-16). Druga odsłona meczu to już jednak całkowita dominacja akademików, których najskuteczniejszym zawodnikiem był Szymon Sekuła.

Protokół ze spotkania dostępny TUTAJ.

AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP I Płock 39-30 (18-16)

AZS UMCS: Sekuła (9), Gadaj (6), Bereziński (5), Batyra (4), Ponikowski (4), Urbanek (3), Pytka (2), Stachowicz (2), Jagodziński (1), Kowalik (1), Książka (1), Rogalski (1), Drozd, Proć, Włudarczyk, Daniel (DNP).

SMS: Inerowicz (5), Minota (5), Wochowski (5), Adamczewski (4), Balwierz (3), Drobik (3), Baczyński (2), Dolny (1), Ostrowski (1), Połaski (1), Kaliszewski, Krawczyk, Latko.

Zgoła inaczej prezentuje się sytuacja szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin, które boleśnie przegrały na wyjeździe z SPR Handball Rzeszów 28-40. Rzeszowianki zdominowały grę już od samego początku, dzięki czemu schodziły na przerwę wygrywając 23-12. Gospodynie nie dały sobie wyrwać tej przewagi i do końca dowiozły bardzo korzystny rezultat.

Szczegóły meczu znajdziecie TUTAJ.

Tenis stołowy

Tenisistki stołowe AZS UMCS pozostają niepokonane! ATS Akanza AZS UMCS Lublin pewnie wygrał derbowe starcie z KU AZS Politechnika Lublin 8-2 i umacnia się w ścisłej czołówce 1. ligi. Podopieczne Pawła Janowskiego kapitalnie rozpoczęły, bo już po pierwszych 5 meczach było 5-0. Później ich rywalkom udało się zgarnąć 2 zwycięstwa, lecz było to za mało. Świetnie pokazały się Karolina Pęk oraz Zhao Xia, które wygrały wszystkie swoje starcia.

Przebieg pojedynków dostępny TUTAJ.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin – KU AZS Politechnika Lublin 8-2

AZS UMCS: Pęk (dwa single i debel), Zhao (dwa single i debel), Dzioch (singiel i debel), Więckowska (singiel i debel), Jeżewska, Głodek.

Pływanie

Duży sukces pływaka AZS UMCS! Kacper Stokowski zajął trzecie miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym podczas odbywającego się właśnie Pucharu Świata w Szanghaju. Brąz zapewnił mu czas 50.33 sek. Lubelski grzbiecista rywalizował również na dystansach 50 m i 200 m, gdzie dwukrotnie kończył na czwartej pozycji.

W weekend wystartowała też pierwsza runda Ligi SMS. Wśród zawodników SMS Lublin sukcesy odnosili pływacy AZS UMCS. Na wyróżnienie zasługuje m.in. Oliwia Przybylska, która zdominowała rywalizację stylem zmiennym. Dwukrotnie kończyła pierwsza na dystansach 200 m (2:20.94) i 400 m (4:53.57). Świetnie pokazał się też Przemysław Pietroń, który był najszybszy płynąc stylem dowolnym na dystansach 50 (22.34), 100 (50.10) i 200 m (1:50.24). Z kolei Mikołaj Popiel był najlepszy nie tylko w stylu motylkowym (100 m – 53.58, 200 m – 2:01.01), ale również w zmiennym (200 m – 2:02.51, 400 m – 4:18.79).