Przed futsalistami kluczowy mecz sezonu

W niedzielę lubelscy futsaliści stoczą pierwsze z decydujących spotkań powoli dobiegającego końca sezonu 1. Ligi Futsalu. Akademicy zmierzą się z BSF ABJ Bochnią. Jeśli chcą pozostać w walce o awans, trzeba wygrać.

A to dlatego, że co prawda zielono-biali są na 3. miejscu w lidze, ale mają rozegrany jeden mecz więcej od reszty stawki. Natomiast od Futsalu Brzeg, który jest czwarty i ma tyle samo oczek co AZS (29), nawet dwa mecze więcej…Tabela Grupy Południowej TUTAJ.

Do końca rozgrywek Dzikom zostało tylko sześć spotkań. Z nich tylko dwa u siebie, w tym niedzielny mecz z Bochnią. Strata do lidera wynosi cztery punkty. Do wicelidera ‒ Bochni, trzy. Dlatego tak ważne, żeby w niedzielę pokonać zawodników z Małopolski. Tylko to może przybliżyć podopiecznych trenera Konrada Tarkowskiego do walki o 2. miejsce, które zapewni baraże o Ekstraklasę.

Dziki w obecnym sezonie już dwukrotnie mierzyły się z BSF-em. W lidze lepsi byli rywale, wygrywając u siebie 2-1. Jednak na początku roku w Pucharze Polski górą był AZS (5-4).

Jak będzie tym razem? Początek spotkania w niedzielę (1 marca) o godzinie 16:00 w hali I. Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego w Świdniku (ul. Okulickiego 13). Transmisja TUTAJ.


fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat