Pszczółka kompletuje skład

Kolejną nową twarzą na pokładzie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin została reprezentantka Polski kadr młodzieżowych ‒ Emilia Kośla!

Najbliższy sezon będzie jej debiutanckim na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Mogąca grać na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej zawodniczka minione trzy lata spędziła w zespole SMS PZKosz Łomianki, który występuje w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet. W zeszłym sezonie z powodu kontuzji wystąpiła w mniejszej niż zazwyczaj ‒ iczbie 12 spotkań na pierwszoligowym szczeblu. W nich średnio notowała 10.8 punktu na oraz 2 zbiórki na mecz.

Oprócz zmagań ligowych grała też w Mistrzostwach Polski U22. W nich boniłą barw Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej. Tu jej statystyki były jeszcze lepsze. Notowała 12.8 punktu i 2.3 zbiórki na spotkanie.

– Bardzo się cieszymy z pozyskania Emilii. Na pewno szykujemy ją na pozycję ”nr 2”. To jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek w swoim roczniku. Nie miałem jeszcze okazji z nią współpracować na kadrze U20, co było wynikiem przerwania sezonu. Jednak obserwowałem ją już wcześniej w rozgrywkach pierwszoligowych i meczach U18. Widać sporo miejsca na progres w jej grze. Wiemy nad czym będziemy pracować. Chcemy, żeby w ciągu roku stała się ważnym elementem drużyny. ‒ mówi trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

Autor: Kamil Wojdat