Ready to win? Do studiowania na UMCS zachęca Cezary Mirosław!

Powoli możemy zacząć odliczanie… W końcu już 1 kwietnia rozpocznie się rekrutacja przyszłych studentów na rok akademicki 2021/2022. I to wcale nie jest żart, a co więcej: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rusza ze specjalnym cyklem, który mamy nadzieję Drodzy Kandydaci pomoże Wam podjąć dobrą decyzję!

“Ready to win” to cykl, w którym każdego tygodnia poznamy bliżej sylwetkę jednego z naszych studentów-sportowców. Bo jak wiemy, studia to nie tylko nauka, a także miejsce, do do rozwijania innych pasji. Uczelnia daje taką możliwość, dzięki programom, które ułatwiają godzenie aktywności w różnych sferach życia akademickiego.

Bohaterem pierwszego odcinka programu jest Cezary Mirosław, czyli student zarządzania na Wydziale Ekonomicznym UMCS, a także lekkoatleta (sprinter specjalizujący się w biegach na 200 i 400 metrów). Jednym z największych jego sukcesów indywidualnych jest bez wątpienia halowe wicemistrzostwo Polski wywalczone w Toruniu w 2020 roku (400 metrów). Cezary to także kilkukrotny sztafetowy medalista najważniejszych imprez krajowych, a także czwarty zawodnik mistrzostw Europy do lat 23!

Godzenie studiowania z uprawianiem sportu wyczynowego to bardzo wymagające połączenie. Jednak UMCS stwarza znakomite warunki, aby było ono możliwe. Idealnym przykładem jest tutaj “program dwutorowej kariery” polegający na indywidualnym dostosowaniu zajęć i zaliczeń do biorącego w nim udział studenta. Jednak ci mogą korzystać także z innych programów jak: Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego czy Narodowa Reprezentacja Akademicka.

Przy Uniwersytecie działa Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, którego sekcja lekkiej atletyki jest aktualnie najsilniejszą w Polsce! Równie imponująco przedstawiają się dokonania pływaków, z kolei nieprzerwanie od 2014 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce występują koszykarki. W 2020 roku studenci UMCS wygrali prestiżową klasyfikację medalową Akademickich Mistrzostw Polski, w zestawieniu ogólnym zajmując historyczne piąte miejsce, zwyciężając natomiast w typach uczelni (uniwersytety). Zaplecze trenerskie oraz wielość dyscyplin, jakie można trenować jest naprawdę imponująca (9 sekcji wyczynowych i ponad 30 sekcji akademickich).

Wybierz UMCS i bądź “ready to win”! Początek rekrutacji 1 kwietnia, a już teraz trwają wirtualne Wydziałowe Drzwi Otwarte, podczas których można uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Szczegóły na Facebooku wydarzenia.

fot. Paweł Skraba
Autor: Kamil Wojdat