Starcie o trzecie miejsce? MKS podejmie Varsovię

W meczu 15. kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, szczypiornistki z Lublina podejmą w hali Globus UKS Varsovię. Transmisja na kanale YouTube AZS UMCS Lublin.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie. Zmierzą się bowiem trzecia i czwarta ekipa w stawce. Dwa oczka więcej mają warszawianki, a dodatkowo jedno zaległe starcie. Jeśli lublinianki chcą myśleć o zakończeniu zmagań na podium, wygrana jest koniecznością.

A to wydaje się całkiem realne. MKS w drugiej rundzie sezonu, a w zasadzie w całym nowym roku kalendarzowym radzi sobie naprawdę świetnie. Podopieczne trenera Maliszewskiego przegrały tylko raz. Miało to miejsce w spotkaniu wyjazdowym z bijącą się o awans Koroną Handball Kielce, która to pokonała MKS 33-25.

Varsovia matematyczne szanse na pierwsze miejsce nadal ma, ale jest to bardzo trudne zadanie. Tylko pierwsza pozycja daje jednak szansę na walkę o awans, na który przed startem sezonu na pewno warszawianki miały ochotę. Dlatego UKS bez wątpienia rzuci wszystkie ręce na pokład.

Początek meczu w sobotę (10 kwietnia) o godzinie 17:30. Transmisję przeprowadzi TV AZS UMCS, a będzie ona dostępna TUTAJ.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat