Trójki koszykarskie z medalami AMWL!

Wszystkie koszykarskie drużyny 3×3 Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, które wystartowały w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego stanęły na podium. Bilans to cztery medale!

Wśród panów UMCS wywalczył złoto i srebro natomiast w kategorii pań srebro i brąz. Rywalizacja toczyła się systemem “każdy z każdym”.

Wspomniani już zwycięzcy w składzie: Karol Obarek/Krzysztof Wąsowicz/Kamil Waniewski/Filip Bożenko przemknęli przez turniej jak burza. Wygrali wszystkie pięć rozegranych spotkań kolejno w stosunku: 10-1, 10-5, 11-4, 8-6, 7-6.

– Na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego jest trochę luźniejsza atmosfera, ale gdy wychodzimy na boisko to każdy chce zwyciężyć. Nie ma odpuszczania! Sam do każdej rywalizacji podchodzę na poważnie. Niezależnie czy jest to sparing czy mecz w play-offach, zawsze chcę wygrać. Wspaniale było znów zmierzyć się na boisku, w meczach o stawkę! Poziom może nie był jakoś bardzo wysoki. Jednak z wiadomych przyczyn było mniej treningów. Każdy miał pewnie trochę mniej sił i sądzę, że zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby zawody nie odbywały się po takiej przerwie. Fajnie było się zmierzyć z kolegami z drużyny. Znamy nawzajem swoje słabe i mocne strony, zatem to utrudniało zadanie ‒ mówi Kamil Waniewski, zawodnik zwycięskiej drużyny (zawodnik U!NB AZS UMCS Lublin).

Za plecami złotych medalistów zmagania ukończyli ich koledzy z drugoligowego U!NB AZS UMCS Lublin: Szymon Jaworski/Bartłomiej Bycz/Mirosław Uniłowski/Wojciech Matysek. Bilans tego teamu to 3-2. Taki sam miała drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, ale w bezpośrednim pojedynku górą byli zawodnicy UMCS.

Walka o zwycięstwo w turnieju kobiet była bardziej zacięta niż wśród mężczyzn. Rozegrała się między UMCS-em a Politechniką Lubelską. Górą wyszła ta druga, która w bezpośrednim pojedynku pokonała drużynę UMCS: Joanna Krasoń/Weronika Jaworska/Anna Dąbrowska/Aleksandra Kędzierska wynikiem 7-6. Była to jedyna porażka zielono-białych, ale na wagę złotego medalu, który trafił w ręce PL. Na najniższym stopniu podium stanęły inne zawodniczki UMCS: Agata Borkowska/Katarzyna Błaszczak/Karolina Bednarczyk/Dagmara Gruszczak.

fot. poglądowe: Michał Piłat