Weekendowe sparingi w Lublinie

Sezony ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Niektóre sekcje na swoim koncie mają już pierwsze gry kontrolne. Tak jest w przypadku futsalistów czy piłkarek ręcznych. Kolejne ich mecze już w najbliższy weekend w Lublinie.

Wszystkie zostaną rozegrane w hali Globus. Popularne Dziki stoczą dwa pojedynki, na które przy zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa zostanie wpuszczona publiczność. Szczypiornistki z kolei zagrają jeden mecz i będzie on zamknięty dla kibiców.

Mowa o pojedynku z KS APR Radom. Ten już w sobotę (22 sierpnia) o godzinie 11:30. Dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego będzie to drugi sparing przed sezonem 20/21. W środę podejmowały Varsovię Warszawa. Pierwsza połowa tego meczy była dusyć obiecującą, ale po zmianie stron górowały rywali, dzięki czemu to one wygrały 30-25.

– Szczerze mówiąc, to dawno nie widziałam takiego głodu gry wśród dziewczyn. 5-miesieczna przerwa wpłynęła bardzo pozytywnie, co widać też na treningach. Uważam, że ten sparing z Varsovia pokazał, jak wielki drzemie w nas potencjał. To był dopiero pierwszy sparing, więc popełniłyśmy aż 19 błędów technicznych, z czego większość w końcówce. To zaważyło na wyniku. Walczyłyśmy jednak jak równy z równym. Oczywiście rywalki są dopiero na początku swoich przygotowań, ale to drużyna, która jest głównym kandydatem do awansu, więc na pewno dziewczyny trenowały wcześniej indywidualnie. Nasza drużyna z kolei to taka mieszanka doświadczenia i młodości i chcę pochwalić właśnie naszą młodzież, bo zagrała świetne zawody ‒ mówi kapitan MKS AZS UMCS Lublin, Monika Nóżka.

Także w sobotę, alę o godzinie 14:00 na parkiet wyjdą futsaliści. Tego dnia zmierzą się z przedstawicielem ekstraklasy ‒ AZS UW Wilanów. W niedzielę o 17:00 podejmą z kolei pierwszoligową Victorię Sulejówek. Kibice, którzy będą chcieli wspierać z trybun Dziki, są zobowiązani do przestrzegania wymogów bezpieczeństwa. Wytyczne znajdują się TUTAJ. Akademicy w zeszły weekend rozegrali towarzyski turniej w Warszawie, który zakończyli z jedną wygraną, remisem (zwycięstwo po karnych) i porażką. Między innymi o tym oraz o celach na najbliższe mecze opowiedział nam kapitan zielono-białych, Tomasz Ławicki:

– Turniej w Warszawie był świetnym przetarciem i zimnym prysznicem dla wielu z nas na początku przygotowań do nowego sezonu. Mimo, że połowa naszego składu to nowi zawodnicy, na turnieju zaprezentowaliśmy się stosunkowo dobrze, chociaż wyniki mogą dawać pewne złudne wrażenie. Nie da się natomiast ukryć, że mieliśmy tak samo dużo dobrych i bardzo słabych okresów gry w każdym z trzech spotkań. W sobotę i niedzielę będziemy chcieli wdrożyć do naszej gry wszystkie nowe założenia, nad którymi pracowaliśmy w tym tygodniu. Czekają nas dwa kolejne bardzo wartościowe sprawdziany. Jeśli chodzi o kibiców, to w Hali Globus należy zajmować co drugie miejsce i stosować się do wszystkich obowiązujących wewnątrz zaleceń/ reguł. Serdecznie zapraszamy!

 

Piłka ręczna kobiet: MKS AZS UMCS Lublin vs KS APR Radom (sobota, 22 sierpnia, godzina 11:30) ‒ bez udziału publiczności

Futsal mężczyzn: AZS UMCS Lublin vs AZS UW Wilanów (sobota, 22 sierpnia, godzina 14:00) ‒ z udziałem publiczności

Futsal mężczyzn: AZS UMCS Lublin vs Victoria Sulejówek (niedziela, 23 sierpnia, godzina 17:00) ‒ z udziałem publiczności

 

Autor: Kamil Wojdat