Weekendowe mecze w Lublinie: Plan gier

Przed nami kolejne domowe spotkania akademików. W ten weekend mecze w roli gospodarzy rozegrają trzy zespoły AZS UMCS Lublin.

To będzie prawdziwa próba sił dla siatkarek AZS UMCS Volley Lublin. Listopad zakończą starciem z sąsiadem w tabeli, bo do Lublina przyjedzie PMKS Nike Węgrów. Lublinianki zajmują fotel wicelidera, natomiast ich rywale okupują trzecią lokatę. Oba zespoły dzielą zaledwie dwa punkty, z tym że akademiczki mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Zielono-białe od sześciu meczów są niepokonane i tę passę postarają się przedłużyć już w sobotę. Starcie z PMKS Nike Węgrów zaplanowane jest na 14:00 w hali Centrum Kultury Fizycznej.

Definicji porażki nie znają jeszcze tenisiści stołowi ATS Akanzy. Z kompletem zwycięstw znajdują się na pierwszym miejscu II Ligi Mężczyzn. Rozpędzonych lublinian postara się zatrzymać zespół z trzeciego miejsca w tabeli – SMS Włodawa. Zespół z Włodawy przegrał w tym sezonie zaledwie raz. To spotkanie zaplanowane jest na godzinę 12:00 w niedzielę. Tak samo jak siatkarki rozegrają swój mecz w hali CKF.

O powrót do górnej części tabeli walczą pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS II Lublin. Dwie ostatnie kolejki zakończyły się zwycięstwami ich przeciwniczek. Teraz liczą na przełamanie. Na drodze zielono-białych stoi jednak MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Co obie ekipy co prawda dzielą trzy lokaty, ale w rzeczywistości przyjezdne mają jedynie jedno oczko więcej. Zwycięstwo lublinianek wprowadziłoby sporo roszad w układzie tabeli. Czy do tego dojdzie? Przekonamy się o tym już w sobotę. Początek meczu od godziny 13:00 w Hali MOSiR.

Fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys