Wewnątrzligowy transfer do Lublina

Aleksandra Zięmborska została nową koszykarką Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. 22-latka do tej pory występowała w zespole BC Polkowice.

Zięmborska to młoda utalentowana zawodniczka, która może grać na pozycjach ,,3″ oraz ,,4″. Na ekstraklasowych parkietach zadebiutowała w ubiegłej kampanii ligowej, a sezon zwieńczyła mistrzostwem kraju z BC Polkowice. W drodze po tytuł wystąpiła łącznie w 29 spotkaniach i średnio zdobywała 7,6 punktu na mecz. Grała nie tylko w lidze, ale doświadczenie zbierała także w europejskich pucharach, gdyż razem z drużyną z Polkowic dotarła do 1/8 finału EuroCup Women.

Byliśmy w kontakcie z Olą Zięmborską i teraz pojawiła się możliwość jej pozyskania. Zięmborska może grać na pozycjach 3 i 4, więc otworzy się nam trochę ta rotacja i da nam to nowe możliwości. Liczymy na agresywność i waleczność z jej strony, bo Ola z tego słynie. Może trafić za trzy punkty, a także otworzyć nam grę z pozycji obwodowych tyłem do kosza. Będziemy właśnie szukać takich rozwiązań – wyjaśnia Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec akademiczek.

Fot. BC Polkowice

Autor: Rafał Małys