Wkrótce w Lublinie Mistrzostwa Polski

W dniach 11-13 grudnia w Obiekcie Aqua Lublin odbędą się Mistrzostwa Polski w Pływaniu 17-18 lat. W imprezie wystartuje 381 pływaków z całego kraju.

Barwy gospodarzy reprezentować będzie 19 zawodników i zawodniczek. Jak przyznaje trener AZS UMCS (a jednocześnie naczelnik zawodów) – Piotr Kasperek, ci powinni zająć wysokie miejsce w klasyfikacji punktowej imprezy:

Zawsze byliśmy w czołówce, ale obecna sytuacja jest dziwna z wiadomych względów. Te mistrzostwa mają zastąpić letnie, których nie było. Jednak zimowa rywalizacja odbywa się na basenie krótkim, nie długim. Nie spodziewamy się zwycięstwa w klasyfikacji medalowej. Po prostu nie mamy aktualnie takich gwiazd jak kiedyś Wiktoria Samuła, Julia Adamczyk czy Zuzanna Rabiniak. Niemniej liczę na czołowe miejsce, jeśli chodzi o klasyfikację punktową. Jak wspomniałem nie mamy indywidualności, ale mamy drużynę. Wydaje się, że liderką naszej kadry będzie Martyna Piesko, która zaprezentowała się świetnie rok temu podczas Mistrzostw Polski 16-latków (też w Lublinie). Na pewno silni będą też Norbert Zacharzyński czy Adam Szczerba.

Zapytany o same przeprowadzenie imprezy tej rangi w dobie koronawirusa, dodaje:

Obawiamy się, że w krótce wejdą w życie nowe obostrzenia dotyczące imprez sportowych. Jeśli tak się stanie i zostanie zmniejszona maksymalna ilość osób mogąca w nich brać udział, nałożone zostaną na nas szczególne obowiązki. Głównie jeśli chodzi w przeprowadzaniu porannych sesji eliminacyjnych, bo w kwestii finałów raczej nic się nie zmieni.

Organizatorem zawodów są:
• Polski Związek Pływacki
• Lubelski Okręgowy Związek Pływacki
• KU AZS UMCS w Lublinie
• Urząd Miasta Lublin
• MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat