Na ich koncie wygrana z outsiderem. Teraz zadanie będzie cięższe

Drugoligowe siatkarki AZS-u UMCS Volley Lublin, w meczu 14. kolejki rozgrywek, pokonały ostatni zespół w tabeli – Ósemkę Siedlce 3-1. Dla akademiczek nie był to jednak łatwy pojedynek.

Szczególnie pierwszy set dla podopiecznych trenera Bartosza Jesienia okazał się zimnym prysznicem. Przy stanie 16-16 odskakiwać zaczęły rywalki, które wygrały tę partię 25-17. W kolejnej odsłonie od początku dominowały już lublinianki. Po asie serwisowym Martyny Dzidy zielono-białe prowadziły 11-4. Koniec końców zwyciężyły do 12, a seta zakończył błąd własny rywalek. W meczu mieliśmy remis 1-1. Trzeci set również padł łupem rozpędzonych gospodyń. Więcej emocji było w partii numer cztery, która niema do samego końca była wyrównana. W ostatnim jej fragmencie dzięki punktom Natalii Gieroby i Zuzanny Urbańskiej 25-23 zwyciężyły miejscowe.

W najbliższą sobotę lublinianki, które są wiceliderkami zmagań, czeka trudniejsze zadanie. Ekipa z Koziego Grodu zagra na wyjeździe z drużyną JHN AZS Warszawa (4. miejsce)

AZS UMCS Volley Lublin – Ósemka Siedlce 3-1 (17-25, 25-12, 25-20, 25-23)

AZS: Hochołowska, Duma, Wełna. Gieroba, Dzida, Chadała, Elko, Urbańska, Kowalczyk, Kostur, Kłuś, Romaniuk. Trener: Bartosz Jesień.

Ósemka: Grzelak, Szwed, Teodorska, Potępska, Kułak, Kundora, Betke, Ciupa, Choina. Trener: Jarosław Plewiński.