Czwarte ligowe zwycięstwo. Akademiczki górą we Wrocławiu

To był intensywny, ale również bardzo udany tydzień dla Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Akademiczki w czwartek na wyjeździe odniosły triumf w meczu grupowym w EuroCup, a w niedzielę również zaznały smaku zwycięstwa, ale tym razem w lidze. Pokonały 1KS Ślęzę Wrocław 65-59.

Mecz we wrocławskiej hali zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko odskoczyły do stanu 10-2. Straty zaczęła nadrabiać Nia Clouden, po tym, jak oddała precyzyjny rzut zza łuku (10-5). Później pałeczkę w lubelskiej drużynie przejęła Natasha Mack i zanotowała serię trafień z rzędu (13-12). Remis akademiczkom dała Magdalena Ziętara, która popisała się celną trójką (15-15). W drugiej kwarcie do grona punktujących za trzy dołączyła Olga Trzeciak (20-18). Po raz pierwszy prowadzenie lubliniankom dała Aleksandra Kuczyńska, bo najpierw wykorzystała chwilę nieuwagi miejscowych w ataku i skontrowała, a po chwili skutecznie egzekwowała rzut osobisty (22-23). Lublinianki poczuły się pewniej na parkiecie i przez większość tej kwarty były ten jeden krok przed Ślęzą (28-29). W lepszych humorach na przerwę zeszły jednak wrocławianki, które okazała się skuteczniejsze w końcówce tej odsłony (32-29).

Biało-zielone fantastycznie rozpoczęły grę po powrocie na parkiet. Trójka Aleksandry Stanaćev i dwie akcje zamknięte kolejno przez Natashę Mack i Annę Wińkowską sprawiły, że lubelska drużyna odzyskała prowadzenie (34-36). Swoje pierwsze punkty w tym meczu zapisała z kolei Katarina Zec, która trafiła zza łuku oraz wykończyła akcję dynamiczny wjazdem pod kosz rywalek (44-48). Nia Clouden ustaliła wynik trzeciej kwarty rzutami osobisty (47-50) i rozpoczęła natarcie w ostatniej odsłonie od celnej trójki (47-53). Kolejny precyzyjny rzut popularnych ,,Pszczółek” to także była trójka, ale tym razem autorstwa Ziętary (52-56). Końcówka spotkania była świetnym sprawdzianem dla lublinianek umiejętności wykorzystywania wolnych. To właśnie, dzięki nim przyjezdne utrzymały różnicę na tablicy i mogły się cieszyć z kolejnego ligowe kompletu punktów (59-65). Akademiczki plasują się obecnie na czwartej pozycji w lidze.

1KS Ślęza Wrocław – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59-65 (16-15, 16-14, 15-21, 12-15)
Ślęza: Jones (26), Jakubiuk (14), Březinová (6), Small (4), Jaworska (3), Drop (3), W. Kuczyńska (2), Kurach (1), Stefańczyk, Kurkowiak (DNP), Mielnicka (DNP).
AZS UMCS: Mack (17), Ziętara (13), Clouden (10), Stanaćev (8), Trzeciak (5), Zec (5), A. Kuczyńska (3), Kośla (DNP), Paulsson-Glantz (DNP).

Autor: Rafał Małys