Podsumowanie tygodnia: Lekkoatleci sprawdzili swoją formę w nowym sezonie

Maj to moment, gdy lekkoatletyka budzi się do życia, a my znów możemy się cieszyć świetnymi wynikami reprezentantów AZS-u UMCS Lublin.
Patryk Grzegorzewicz: Cieszę się, że w końcu udało mi się zdobyć ten pierwszy seniorski medal na mistrzostwach kraju

Kolejnym lekkoatletą AZS-u UMCS Lublin, który weźmie udział w World Relays, jest Patryk Grzegorzewicz. Zapraszamy do przeczytania rozmowy.
Podsumowanie tygodnia: Pływacy AZS-u UMCS Lublin znów najlepsi w kraju

Mistrzostwa kraju były niezwykle udane dla reprezentantów AZS-u UMCS Lublin, czego potwierdzeniem jest sukces w klasyfikacji drużynowej.
Niespodzianka w Lublinie! Szczypiorniści AZS UMCS pokonują faworytów

Powoli kończą się tegoroczne rozgrywki 1. Ligi Piłki Ręcznej i finisz kampanii przynosi nieoczekiwane rezultaty.
Koniec mistrzostw, do widzenia! Czwarte mistrzostwa kraju w Aqua Lublin przeszły już do historii

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Przez cztery dni w Mieście Sportu gościliśmy najlepszych pływaków w kraju.
Ostatnia prosta Mistrzostw Polski. To oni staną przed szansą na medale i minima olimpijskie

Za nami ostatnie eliminacje tegorocznych mistrzostw Polski. Po południu rozpocznie się decydująca walka o medale i minima na igrzyska.
Potrójna korona Piskorskiej, rekordy kraju i minima na imprezy międzynarodowe, czyli trzeci dzień pływackich mistrzostw Polski za nami

Pływaczka AZS-u UMCS Lublin Adela Piskorska ustrzeliła mistrzowski hat-trick odnosząc kolejny triumf w stylu grzbietowym.
Rozpływana młodzież zaskoczyła w eliminacjach. Znamy finalistów trzeciego dnia zmagań

Czołowi polscy pływacy już odnieśli niebywałe sukcesy na mistrzostwach w Mieście Sportu, ale nadal liczą na więcej.
Lubelska pływalnia z kolejnym minimum olimpijskim. Jesteśmy po drugim dniu mistrzostw Polski w pływaniu

Adela Piskorska z kolejnym minimum na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Czołowi pływacy w Polsce zapewnili emocjonującą walkę o medale.
Mistrzostwa nabierają rozpędu. Wiemy, kto powalczy o medale drugiego dnia zmagań

Tegoroczne mistrzostwa Polski w Mieście Sportu pokazują, że na szerokie wody wypływają talenty, które zaczynają pracować na swoje nazwisko. W piątkowych eliminacjach padł bowiem kolejny rekord Polski w kategorii 15-latków. W finałach zobaczymy dziś sporo przedstawicieli akademickich klubów. Najwięcej uczestników wzięło udział w eliminacjach na 200 metrów stylem dowolnym, lecz liczba miejsc w finale A […]
Medale okraszone kwalifikacjami na imprezy międzynarodowe. Za nami pierwszy dzień mistrzostw

Pierwszy dzień pływackich mistrzostw w Mieście Sportu dobiegł końca. Dziś w Lublinie kolejne kwalifikacje na mistrzostwa Europy.
Rekord Polski i minima na mistrzostwa Europy. Za nami sesja eliminacyjna pierwszego dnia mistrzostw

Czwartek to dzień rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy w Polsce. Od rana emocjonowaliśmy się eliminacjami, w których padło wiele ciekawych rezultatów, a nawet rekord Polski. Wiemy także, kto pierwszego dnia mistrzostw powalczy o medale. Dystans 50 metrów to prawdziwy sprint, w którym każdy błąd kosztuje cenne części sekundy. Chociaż to dopiero eliminacje, to krauliści dali przedsmak […]
Alicja Wrona-Kutrzepa: Sportowym marzeniem są igrzyska olimpijskie

Na początku maja w Nassau sztafety będą walczyć o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W kadrze narodowej znalazła się między innymi lekkoatletka AZS-u UMCS Lublin Alicja Wrona-Kutrzepa. Zapraszamy do rozmowy z zawodniczką. Dużo się zmieniło w twoim życiu od zeszłorocznego sukcesu w Stambule?Myślę, że niewiele. Jedynie sukces w Stambule oraz występ na mistrzostwach świata […]
Popłyną po Paryż. W czwartek startują pływackie mistrzostwa Polski

Startuje najważniejsza impreza w kraju, czyli Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat).
Czwarta porażka w sezonie. Lubelskie szczypiornistki uległy niepokonanemy liderowi

Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin nie zdołały zatrzymać rozpędzonej ekipy ROKiS Radzymin Marcovia Marki.
Podsumowanie tygodnia: Koszykarki obroniły mistrzostwo AMWL

Powoli kończą się już rozgrywki ligowe. Ostatnie mecze w sezonie rozegrały tenisistki stołowe, siatkarki oraz futsaliści.
Podsumowanie zmagań siatkarek w finałach baraży

Za nami turniej finałowy o drugą ligę. Niestety zawodniczki AZS-u UMCS Lublin nie zdołały wywalczyć promocji na wyższy szczebel rozgrywkowy.
Porażka Akanzy w ostatnim domowym starciu w rundzie zasadniczej

Tenisiści ATS Akanza AZS UMCS Lublin nie mogą zaliczyć kwietniowych zmagań do udanych, gdyż w tym miesiącu zaliczyli 3 ligowe porażki.
Piotr Kasperek: Myślę, że jesteśmy faworytami

Czwarty raz w historii Lublin będzie gospodarzem Pływackich Mistrzostw Polski. AZS UMCS Lublin będzie bronić tytułu mistrzowskiego.
Siatkarski finał barażowy o 2. Ligę

W dniach 19-21 kwietnia siatkarki AZS-u UMCS Lublin wezmą udział w finałach baraży o 2. Ligę. W pierwszym meczu zmierza się z gospodyniami.
Podsumowanie tygodnia: Angelika Mach z brązem mistrzostw kraju

Sporo spotkań ligowych toczyło się w ten weekend w lubelskich halach. W AMP-ach natomiast nie zabrakło medali autorstwa studentów UMCS-u.
Seria zwycięstw z rzędu przerwana przez rywali z Krakowa

Postawili trudne warunki AZS-owi AGH Kraków, lecz przyjezdni okazali się za mocni. Przegrali z wiceliderami tabeli 28-36.
Przegrana Luxiony w przedostatnim meczu 1. ligi

Pewna spadku Luxiona AZS UMCS Lublin przegrała ostatni domowy mecz w 1. lidze grupy południowej 1-6 z PKO Gwiazda Ruda Śląska.
Akademickie derby dla rywali z Rzeszowa

Tenisiści stołowi walczą o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, ale na swojej drodze mierzą się z wyżej notowanymi zespołami.
Czwarte zwycięstwo z rzędu tenisistek stołowych

Tenisistki stołowe ATS Akanza AZS UMCS Lublin notują kolejną wygraną w 1. lidze kobiet (grupa południowa).
Michał Rozmys: Będę się cieszyć, jeśli powtórzy się sukces z Tokio

Michał Rozmys wraca do formy sprzed kontuzji. Przygotowuje się do sezonu letniego i walczy o wypełnienie minimum na igrzyska olimpijskie.
Lublin znów gości utalentowane koszykarki. Ruszają półfinały mistrzostw Polski U17

Przed tygodniem emocjonowaliśmy się finałami mistrzostw Polski U19. Teraz czas na kolejną koszykarską imprezę z udziałem Bogdanki AZS UMCS Lublin. Od piątku do niedzieli akademiczki będą walczyć w Półfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17. To kolejna impreza rangi mistrzostw Polski rozgrywana w Lublinie, a tym razem areną zmagań jest hala I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. […]
Wychowanka AZS-u UMCS dołączy do drużyny seniorek

Do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin dołącza rodowita lublinianka. Dla Mai Kusiak będzie to pierwszy sezon na poziomie ekstraklasy.
Podsumowanie: Siatkarki z biletem na turniej finałowy

Po kolejne zwycięstwo z rzędu sięgnęli szczypiorniści, a siatkarki weszły do turnieju finałowego w walce o 2. Ligę.
Gdynianki triumfują, AZS UMCS poza podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Złoto przypadło GTK VBW Gdynia, która pokonała w finale Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk. Bogdanka AZS UMCS przegrała mecz o brąz.
Lider okazał się za mocny dla tenisistów stołowych

Po miesiącu przerwy do walki o utrzymanie powrócili tenisiści stołowi ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin. Przed nimi teraz seria trudnych spotkań.
Półfinały MMP zakończone. Zielono-białe zawalczą o brąz

Na siódmym miejscu uplasował się UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, a piąta lokata przypadła RMKS-owi Rybnik.
Faza grupowa MMP zakończona. Lublinianki z awansem do półfinału

W półfinałach Bogdanka AZS UMCS Lublin zmierzy się ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk, a GTK VBW Gdynia z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.
Drugi dzień mistrzostw i drugie zwycięstwo AZS-u UMCS

Chociaż przed nami jeszcze jedna kolejka starć grupowych, dzisiejsze mecze wyłoniły już trzech półfinalistów.
Świetny początek lublinianek w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Tegoroczne finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U19 rozpoczęły się 3 kwietnia 2024 roku i odbywają się w hali MOSiR.
Trener Krzysztof Szewczyk zostaje na kolejny sezon

Jesteśmy już myślami przed nowym sezonem Orlen Basket Ligi Kobiet. Lubelski zespół w nadchodzącej kampanii poprowadzi trener Krzysztof Szewczyk. Krzysztof Szewczyk jest związany z AZS-em UMCS Lublin już od dziesięciu lat. Prowadził lubelską ekipę na poziomie ekstraklasy w latach 2014-2017 oraz od 2019 roku nieprzerwanie aż do dzisiaj. To pod jego wodzą klub osiągał historyczne […]
Rozpocznij swoją koszykarską przygodę. Dołącz do Szkoły Mistrzostwa Sportowego!

Od września w Lublinie będzie funkcjonować Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Nabór będzie do klasy o profilu koszykarskim.
Siatkarki staną do walki w turnieju półfinałowym o awans do 2. Ligi

Zdominowały rywalizację na szczeblu wojewódzkim i pewnie awansowały do turnieju półfinałowego. Teraz przed siatkarkami zmagania w Łańcucie.
Kto sięgnie po złoto? Startują Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 w koszykówce kobiet

Pięć dni emocjonującej rywalizacji. Przed nami koszykarskie Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U19.
Podsumowanie tygodnia: Koniec sezonu dla pierwszoligowych koszykarek

Szczypiorniści notują kolejną wygraną w sezonie, natomiast koszykarki zakończył zmagania w fazie play-off 1. Ligi.
Zwycięstwo na koniec marca. Szczypiorniści pokonali SPR Wisłę Sandomierz

W świąteczny nastrój wprawili nas szczypiorniści AZS-u UMCS. Triumf 31-29 nad SPR-em Wisła Sandomierz był ich drugim zwycięstwem z rzędu.
Agata Lesiewicz: Nie byłam w stanie normalnie chodzić do 3-4 dni przed Akademickimi Mistrzostwami Polski

Agata Lesiewicz opowiedziała o swojej kontuzji, treningach i przewidywaniach na temat swojej przyszłości. Zapraszamy do przeczytania rozmowy.
Najlepsi pływacy w Polsce już za miesiąc w Lublinie

Aqua Lublin w dniach 25-28 kwietnia będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat).
Podsumowanie tygodnia: Agata Lesiewicz obroniła tytuł mistrzowski

Medalowe starty studentów UMCS-u na AMWL-ach i AMP-ach. W rozgrywkach ligowych przełamali się z kolei szczypiorniści.
Trzy zwycięstwa i pewny awans koszykarek U17

Teraz do walki weszły koszykarki U17. Bogdanka AZS UMCS Lublin wywalczyła awans do Półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Kolejny punkt na wagę złota. Remis Luxiony po wyrównanym starciu

W spotkaniu 19. kolejki 1 ligi w futsalu zielono-biali nie byli faworytami, lecz postawili przyjezdnym bardzo trudne warunki.
Odrobili straty sprzed przerwy i sięgnęli po trzeci triumf w sezonie

Czarna seria przełamana! Szczypiorniści AZS-u UMCS wrócili na zwycięską ścieżkę po wygranej 34-31 nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Podsumowanie tygodnia: AMWL-e na medal. Sukcesy w pływaniu, badmintonie i judo

Kolejne dwa zwycięstwa na swoim koncie zapisały szczypiornistki, a studencki UMCS-u sięgali po medale AMWL.
Pewny triumf szczypiornistek w akademickich derbach

Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin nie zwalniają obrotów i notują dwunaste zwycięstwo w sezonie. Wygrały z AZS-em AWF Warszawa 34-24.
Komplet zwycięstw i awans do turnieju finałowego

Koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin weszły do najlepszej ósemki Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. Wygrały zmagania grupowe w półfinałach.
Młode koszykarki powalczą o awans do finałów mistrzostw Polski U19

Od piątku w Hali MOSiR czeka nas emocjonująca rywalizacja. Startują Półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19.
Wojciech Ignatiuk: Naszym zawodniczkom bardzo zależy na tym, żeby znaleźć się w drugiej lidze

Już w kwietniu siatkarki zmierzą się w półfinale, który będzie krokiem w drodze do wyższego szczebla rozgrywkowego.
Podsumowanie tygodnia: Dwa zwycięstwa pierwszoligowych koszykarek z wyżej notowanymi rywalami

Futsaliści, siatkarki i koszykarki mogą uznać miniony tydzień za bardzo udany. Każde z nich dopisało po komplecie punktów.
Komplet punktów wyszarpany w końcówce. Druga wygrana futsalistów

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin powoli wracają na właściwe tory. Wygrali z ASG Stanley Futsal Team Brzeg 5-4.
Podsumowanie tygodnia: Weekend pod znakiem tenisa stołowego

Sezon dla koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin dobiegł końca. Emocji z pewnością nie zabraknie nam w innych dyscyplinach.
Zadecydowały ostatnie sekundy. Akademiczki kończą sezon ligowy na pierwszej fazie play-off

Przebieg ostatniej kwarty zadecydował o tym, że lublinianki żegnają się z marzeniami o półfinale play-off Orlen Basket Ligi Kobiet.
Krok dalej od półfinału. Zielono-białe przegrywają pierwszy mecz w fazie play-off

Ta porażka oddala mistrzynie Polski od walki o najwyższe cele w tym sezonie. Lublinianki przegrały na wyjeździe z VBW Arka Gdynia 64-75.
Krzysztof Szewczyk: Ten wynik jest dla nas zawodem

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaliczyły 11 zwycięstw oraz 9 przegranych, co nie jest powodem do radości dla zespołu.
Rozpoczynamy play-offy. VBW Arka Gdynia rywalem w pierwszej rundzie

Czas na play-offy i tak jak przed rokiem Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się w pierwszej rundzie z VBW Arką Gdynia.
Podsumowanie tygodnia: Mistrzostwo województwa siatkarek

Rozpoczęła się najważniejsza część sezonu OBLK. Siatkarki wygrały rozgrywki wojewódzkie, a szczypiornistki dopisały dwa cenne zwycięstwa.
ALK Warszawa nowym-starym mistrzem szachowym

Drużynowy tytuł obronili studenci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tym akcentem zamknęliśmy zmagania w ramach AMP w szachach.
Poznaliśmy nowych mistrzów. Za nami drugi dzień zmagań na AMP-ach w szachach

Za nami drugi dzień zmagań w trakcie, którego poznaliśmy nowego mistrza i mistrzynię turnieju indywidualnego.
Lublinianki wieńczą koszykarską rundę zasadniczą zwycięstwem

Akademiczki zaliczyły jedenaste zwycięstwo w rundzie zasadniczej Orlen Basket Ligi Kobiet i kończą tę część rywalizacji na szóstej pozycji.
Mistrzostwa czas zacząć! Za nami pierwszy dzień AMP w szachach

Najlepsi studenci-szachiści są już w Lublinie. Długo wyczekiwane AMP-y wystartowały, a za nami pierwszy dzień imprezy.
Mecz z SKK Polonią Warszawa na zakończenie rundy zasadniczej

Czas na ostatni mecz w rundzie zasadniczej. W sobotę Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z SKK Polonią Warszawa.
Andrzej Kuch: Zawsze miałem poczucie, że jestem w stanie zrobić coś wielkiego i z taką intencją cały czas idę

Andrzej Kuch do samego końca bił się o powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku. Zapraszamy do rozmowy z zawodnikiem.
Aleksandra Jeżewska Mistrzynią Województwa Seniorek

W minioną niedzielę w hali Politechniki Lubelskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Seniorek tenisie stołowym.
Porażka lublinianek, hit kolejki pada łupem Polkowic

O porażce z wicemistrzem Polski zadecydowały ostatnie minuty. Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał u siebie z KGHM-em BC Polkowice 84-92.
Mistrzynie Polski kontra wicemistrzynie

Mistrzynie Polski kontra wicemistrzynie, czyli starcie Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin z KGHM-em BC Polkowice.
Joanna Sajnog: Musimy skupić się na przyszłości

Psycholog sportowa Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin opowiedziała o swoim zawodzie, pracy z akademiczkami oraz swoim podejściu do koszykówki.
Niebawem poznamy nowych mistrzów. W piątek startują AMP w szachach

Odliczamy już dni do startu Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. Od piątku w Lublinie najlepsi studenci będą walczyć o medale.
Podsumowanie tygodnia: Pływacy z sukcesami walczyli w Doha, a lekkoatleci w Toruniu

Ostatni tydzień dostarczył nam sporo emocji. Pływacy rywalizowali na mistrzostwach świata w Doha, lekkoatleci zaś walczyli o medale HMP.
Podsumowanie zmagań lekkoatletów w Toruniu

W weekend lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin mierzyli się w Halowych Mistrzostwach Polski. Łupem akademików padły trzy medale seniorskie.
Lubelscy grzbieciści w światowej czołówce

Najlepsi pływacy na świecie rywalizowali przez ostatni tydzień w Doha. Na długo w pamięci pozostaną występy zawodników AZS-u UMCS Lublin.
Niezwykle bolesna porażka akademiczek

Porażka lublinianek w bardzo ważnym spotkaniu. Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z 1KS Ślęza Wrocław 70-77.
Już w niedzielę koszykarski mecz gwiazd LNBA

Północ kontra Południe, czyli ALL STAR GAME LNBA. Już w niedzielę mecz pomiędzy najlepszymi koszykarzami amatorami na Lubelszczyźnie.
Wymagający rywal, a stawka spora. W sobotę gramy we Wrocławiu

Już w sobotę o 19:00 Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z 1KS Ślęza Wrocław. Lublinianki nadal walczą o TOP4 rundy zasadniczej.
Lublinianki przegrywają z nowymi liderkami ligi

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał u siebie z PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski 47-70.
Aleksandra Kuczyńska: Zatęskniłam za byciem w drużynie

Po długiej kontuzji na parkiet wróciła Aleksandra Kuczyńska, która ma za sobą już pierwsze mecze w Bogdance AZS UMCS II Lublin.
Walentynkowe starcie z wiceliderem

Już w środę hitowe starcie pomiędzy Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin a PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski.
Podsumowanie tygodnia: Okazałe zwycięstwo tenisistek stołowych

Sezon halowy trwa w najlepsze, a za nami pierwsza impreza rangi mistrzostw kraju. W lidze natomiast pewnie triumfowały tenisistki stołowe.
Złoto i brąz podczas HMP U18 i U20

Za nami pierwsze w tym roku halowe mistrzostwa Polski, a jako pierwsi do walki o medale przystąpili lekkoatleci U18 i U20.
Komunikat w sprawie Emily Kalenik

Informujemy, że kontrakt z Emily Kalenik został rozwiązany za porozumieniem strony. Dziękujemy za występy w biało-zielonych barwach.
Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach po siedmiu latach znów w Lublinie

W tym roku Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. Impreza zaplanowana jest w dniach 23-25 lutego.
Paulina Guba: Jeżeli zdrowie się utrzyma, to powalczę o Paryż

Paulina Guba zakończy w tym roku karierę zawodowego sportowca. Legenda pchnięcia kulą powalczy jeszcze o trzeci z rzędu start na igrzyskach.
Podsumowanie tygodnia: Pożegnanie Euroligi i weekendowe zmagania w Sosnowcu

Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz ostatni wystąpił w rozgrywkach Euroligi Kobiet, a w weekend walczył o Puchar Polski.
Mamy finał! Triumf nad gospodyniami turnieju

Polski Cukier AZS UMCS Lublin po fantastycznej walce zwyciężył 79-72 z MB Zagłębiem Sosnowiec i zameldował się finale Pucharu Polski.
Wracamy do Sosnowca. Tym razem stawką jest Pekao S.A. Puchar Polski!

Od piątku do niedzieli czeka nas sporo emocji w Sosnowcu. Sześć zespołów będzie rywalizować o puchar Pekao S.A. Puchar Polski.
Przez kilka miesięcy walczyły z najlepszymi w Europie. Co dała akademiczkom Euroliga?

Lublinianki nie wyszły z grupy, ale wyszły z rozgrywek bogatsze o nowe doświadczenia. Jak zawodniczki oceniają swoje osiągnięcia w Eurolidze?
Koniec zmagań na arenie europejskiej. Podsumowanie projektu Euroliga w Lublinie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zakończył zmagania w europejskich pucharach w tym sezonie, więc przyszedł czas podsumowań.
Lublinianki kończą Euroligę porażką

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z Casademont Zaragoza 49-96 i kończy przygodę z Euroligą Kobiet.
Ostatni euroligowy taniec. Wyjazd do Saragossy na koniec zmagań grupowych

We wtorek po raz ostatni w sezonie lublinianki zmierzą się na arenie europejskiej, a ich rywalem będzie Casademont Zaragoza.
Podsumowanie tygodnia: Adela Piskorska podbijała Luksemburg

Koszykarki odniosły bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Kolejne pływackie sukcesy święciła Adela Piskorska.
Akademiczki notują bardzo ważne zwycięstwo na krajowym podwórku

Wysoka wygrana z sąsiadującym w tabeli Zagłębiem sprawia, że przed fazą play-off lublinianki nadal liczą się w walce o pierwszą czwórkę.
Starcie sąsiadów w tabeli. Rewanżowe spotkanie z MB Zagłębiem Sosnowiec

Przed lubliniankami kolejne wymagające starcie. Już w niedzielę postarają się wziąć rewanż na koszykarkach MB Zagłębia Sosnowiec.
Hala MOSiR żegna Euroligę. Porażka akademiczek w ostatnim domowym spotkaniu fazy grupowej

Dobre momenty nie wystarczyły do zgarnięcia kompletu punktów. Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał u siebie z LDLC ASVEL Feminin 76-85.
Wielkie wiosłowanie z WOŚP w Lublinie

W najbliższą niedzielę w Felicity Lublin będziesz mógł pomóc w pobiciu rekordu kraju i wesprzeć szczytny cel.
Ostatnie domowe starcie w Eurolidze Kobiet

Faza grupowa Euroligi Kobiet zmierza ku końcowi, a w środę po raz ostatni w tym sezonie zagości na parkiecie Hali MOSiR.
Dominika Ullmann: Czuję ogromne wsparcie od zawodniczek z drużyny

Od początku sezonu Dominika Ullmann jest ważną częścią zespołu biało-zielonych. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodniczką.
Podsumowanie tygodnia: Szczypiornistki nadal niepokonane na własnym terenie

Powoli rozkręca nam się nowy sezon lekkoatletyczny i pływacki, ale jeszcze podsumowaliśmy, co się działo w 2023 roku.
Koszykarki U19 w kolejnej rundzie mistrzostw kraju

Postawiony cel zrealizowany w 100%. Bogdanka AZS UMCS Lublin awansowała do półfinałów mistrzostw Polski U19.
O porażce lublinianek zadecydował jeden punkt

W pierwszej biało-zielone dały się zdominować przyjezdnym, natomiast druga była niesamowitym pościgiem za wynikiem.
Podsumowaliśmy udany rok w wykonaniu lekkoatletów i pływaków

Spotkaliśmy się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, aby podsumować największe osiągnięcia lekkoatletów i pływaków z AZS-u UMCS Lublin.
Hala MOSiR znów poniesie je do zwycięstwa? W sobotę mecz z VBW Arką Gdynia

W środę koszykarki AZS UMCS Lublin grały jeszcze w Stambule, a teraz są myślami przed niezwykle ważnym starciem na krajowym podwórku.
Justyna Adamczuk: Bardzo mocno nastawiamy się na najwyższe nagrody w polskiej lidze

Justyna Adamczuk coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w rozgrywkach krajowych oraz międzynarodowych. Zapraszamy do rozmowy z zawodniczką.
Fragmenty dobrej gry nie wystarczyły lubliniankom do pokonania najlepszej drużyny Europy

Pomimo bardzo dobrej pierwszej kwarty, trzy kolejne należały do Turczynek. Lublinianki uległy na wyjeździe z Fenerbahce Alagoz Holding 61-72.
Wyjazdowe starcie z obrończyniami tytułu mistrzyń Euroligi

Daleka podróż na bardzo wymagające starcie w Eurolidze. Lubelskie koszykarki ponownie spotkają się z Fenerbahce Alagoz Holding.
Podsumowanie tygodnia: Futsalistki obroniły tytuł mistrzowski

Pierwsze mecze w tym roku rozegrały również szczypiornistki, tenisistki stołowe i futsaliści. Więcej przeczytacie w naszym podsumowaniu.
Arena Toruń zdobyta. Powrót do domu z kolejnym zwycięstwem

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z Energa Polski Cukier Toruń 90-68. Było to piąte zwycięstwo z rzędu akademiczek.
Podtrzymają skuteczną passę? Lublinianki w drodze do Torunia

Polski Cukier AZS UMCS Lublin stanie przed szansą na przedłużenie zwycięskiej serii. W niedzielę zagra z Energą Polski Cukier Toruń.
Sprawiły niespodziankę! Drugi triumf akademiczek w Eurolidze

Lublianianki zdominowały i w efektownym stylu pokonały Węgierki. Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał u siebie z DVTK HUN-Therm 56-37.
Zagramy z wiceliderem grupy Euroligi

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin już w środę o 18:00 zagrają z wiceliderem grupy, czyli DVTK HUN-Therm.
Michella Nassisi: Teraz już potrafię lepiej radzić sobie z presją

W ostatnim meczu Michella Nassisi po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w wyjściowej piątce i zaprezentowała się z dobrej strony.
Podsumowanie tygodnia: Świetne wejście koszykarek w nowy rok

Mocny początek roku zanotowały koszykarskie mistrzynie Polski, które wygrały dwa mecze. Niebawem do zmagań ligowych powrócą inne drużyny.
Biało-zielone notują trzecią wygraną z rzędu

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zwyciężył w kolejnym spotkaniu OBLK. Akademiczki wygrały z Eneą AZS Politechnika Poznań 76-52.
Akademickie derby z Poznaniem

Czas na pierwsze domowe spotkanie mistrzyń Polski w tym roku. Przed nami akademickie derby z Eneą AZS Politechnika Poznań.
Krzysztof Szewczyk: Doświadczenie Euroligowe zaprocentuje w tych kluczowych meczach

Nowy rok to nowe wyzwania, a tych przed lubelskimi koszykarkami całkiem sporo. O tym porozmawialiśmy z trenerem Krzysztofem Szewczykiem.
Świetne wejście w nowy rok. Kolejne wyjazdowe zwycięstwo

Biało-zielone rozpoczęły 2024 w świetnym stylu. Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z MKS-em Pruszków 78-51.
Akademicki Program Lojalnościowy

Kibicuj naszym i zgarniaj nagrody! Startuje Akademicki Program Lojalnościowy skierowany do kibiców Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.
Po pierwsze zwycięstwo w 2024 roku

Przed koszykarkami Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pierwsze starcie w nowym roku, a na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Pruszków.
Akademiczki kończą rok zwycięstwem na wyjeździe

W Bydgoszczy obyło się bez niespodzianek. Lublinianki pokonały na wyjeździe KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z o.o. Bydgoszcz 92-77.
Nowa runda, nowe wyzwania

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin zainaugurują nową rundę wyjazdowym starciem z KS-em Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz
Porażka na koniec pierwszej rundy OBLK

Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległ po świetnej walce 68-79 ekipie KGHM-u BC Polkowice. Było to ostatnie spotkanie pierwszej rundy OBLK.
Wesołych świąt!
Optymistyczny początek rundy. Z nadzieją patrzymy w przyszłość

Chociaż siatkarki spadły do 3. Ligi, to już na początku rundy udowodniły, że nie chcą tu zagrzać miejsca na dłużej.
Mistrzynie kontra wicemistrzynie, czyli przedświąteczne starcie w Polkowicach

Pierwszą rundę sezonu Orlen Basket Ligi Kobiet zwieńczymy wyjazdowym starciem z KGHM-em BC Polkowice. To spotkanie już w sobotę o 20:00.
Imponujący koniec roku w wykonaniu szczypiornistów

Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin robili wszystko, żeby awansować. W 2022 roku tego dokonali i teraz mierzą się mocniejszymi rywalami.
Rok zmian w piłce ręcznej kobiet

Rok 2023 to sporo zmian w żeńskiej piłce ręcznej. Powstała Liga Centralna, która stała się bezpośrednim zapleczem Superligi.
Udany rok dla tenisa stołowego

W sezonie 2022/2023 męska i żeńska drużyna ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin miały jasno postawiony cel – utrzymać się na zapleczu ekstraklasy.
Za futsalistami najtrudniejsza runda w historii

Rok zaczął się optymistycznie, skończył się zaś obawą o dalszą przyszłość. Za futsalistami najtrudniejsza runda w historii.
Na własnym terenie triumfowały. Teraz czas na rewanż w Rumunii

Mistrzynie Polski czeka rewanżowe starcie z ACS-em Sepsi-SIC, z którym wygrały w Lublinie. Czas na dziesiątą serię gier.
Rekordy Polski Pietronia i kolejne udane mistrzostwa lubelskich pływaków

Znów weekend upłynął nam pod znakiem pływackich mistrzostw Polski, na których sukcesy odnosili reprezentanci AZS-u UMCS.
Podsumowanie tygodnia: Futsaliści, pływacy i tenisiści stołowi z medalami AMWL

Dla wielu drużyn trwa przerwa świąteczna. To nie oznacza jednak, że brakowało sportowych emocji. Więcej przeczytacie w naszym podsumowaniu.
Powrót na właściwe tory? Akademiczki notują kolejne zwycięstwo!

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin w ostatnim domowym meczu w tym roku pokonały 1KS Ślęza Wrocław 73-61.
Ostatni domowy mecz mistrzyń Polski w tym roku

Już w niedzielę koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin po raz ostatni w tym roku wybiegną na parkiet Hali MOSiR.
Bria Goss: Mimo obecnych wyników, panuje tu kultura zwycięstwa

Bria Goss wzmocniła szeregi mistrzyń Polski i od razu dała się poznać kibicom z dobrej strony. Zapraszamy do rozmowy z koszykarką.
Walczyły, ale nie podołały rywalkom z Valencii

Hiszpanki całkowicie zdominowały rywalizację w Lublinie. Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał u siebie z Valencia Basket Club 60-87.
Emily Kalenik: Zespół potrzebował takiego podniesienia na duchu

Emily Kalenik ostatnie dwa lata spędziła w Hiszpanii. W środę zmierzy się ze swoim byłym klubem w rozgrywkach Euroligi
Rewanżowe starcie z mistrzyniami Hiszpanii

Przed Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin teraz wyzwanie Euroligowe, jakim będzie pojedynek z Valencią Basket Club.
Podsumowanie tygodnia: Przedświąteczny prezent szczypiornistów. Pierwsza wygrana w sezonie!

Po tym weekendzie mamy wiele dobrych wieści. Przełamanie koszykarek, pierwsze zwycięstwo piłkarzy ręcznych oraz kolejny triumf siatkarek.
Młodzi pływacy podbijali Poznań i Gliwice

Poznań gościł najlepszych 14-latków, w Gliwicach zaś rywalizowali 15-latkowie. W obu imprezach sukcesy świecili reprezentanci AZS-u UMCS.
Zła passa przełamana! Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa z SKK Polonią Warszawa

Akademiczki całkowicie zdominowały u siebie drużynę ze stolicy. Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał SKK Polonię Warszawa 75-50.
Mecz o ligowe przełamanie

Już w niedzielę koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin powalczą o przełamanie. Okazja ku temu w starciu z SKK Polonią Warszawa.
Doświadczona Amerykanka wzmocni mistrzynie Polski

Poznaliśmy nazwisko nowej zagranicznej koszykarki. Grę Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin na obwodzie wzmocni Bria Goss.
Veronica Burton: Wiedziałam, że przyjście tu jest bardzo dobrą opcją

Już po pierwszym meczu w barwach zielono-białych Veronica Burton zaskarbiła sobie ogromną sympatię lubelskich fanów.
Do sensacji zabrakło bardzo niewiele. Minimalna porażka akademiczek

Niespodzianka była o włos, a wynik meczu rozstrzygnął się w ostatniej minucie. Lublinianki przegrały u siebie z Beretta Familia Schio 67-70.
Konferencja prasowa

W najbliższy czwartek (7 grudnia) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona drużynie Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.
Magdalena Ziętara: Cały czas naszym celem jest awans do pierwszej czwórki

Ostatnie tygodnie są ciężkie dla mistrzyń Polski. O tym, jak przełamać złą passę i wrócić na dobre tory opowiedziała kapitan Magdalena Ziętara
Amerykańska rozgrywająca w lubelskiej kadrze

Zielono-białe barwy przywdzieje Veronica Burton. To 23-letnia rozgrywająca, która ma za sobą dwa sezony w lidze WNBA.
Początek rundy rewanżowej w Eurolidze

Już w środę w Hali MOSiR koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin ponownie spotkają się z Beretta Familia Schio.